LPG MOBİLİFT NEDİR?
Doğal yüz germe, antiaging ve yüz gençleştirmedeki etkinliği kanıtlanmış yeni bir teknololojidir. Tıpkı kas gibi bağ dokusunun da çalıştırılmaya ve egzersize ihtiyacı vardır ve LPG MobiLift bu anlamda bunu yapabilecek tek cihazdır. Spesifik tedavi başlığı vardır ve bunlar farklı boyutlarda flap içerirler. Çok düşük vakum ile cilt bu flapların arasına alınır ve flapların hareketleri ile cilt üzerindeki tedavi edici etkiler sağlanır . 

LPG MOBİLİFT YÜZ VE BOYUNDA HANGİ AMAÇLA KULLANILIR?
- Cilt kırışıklıklarını ve yüz çizgilerini azaltır
- Cilt elastikiyetini artırır
- Yüz hatlarını şekillendirir
- Cilt sıkılığını ve tonusunu artırır
- Ciltteki çukurlukları düzleştirir (sivilce izleri gibi)
- Cilt yapısını ve kumaşını düzeltir
- Cilde parlak ve taze bir görünüm kazandırır

CİLT YAŞLANMASI ÜZERİNDEKİ ETKİ MEKANİZMASI NEDİR?
Deri yaşlanmasında içsel ve dışsal olmak üzere iki ana sürece tabidir. İçsel süreç kişinin genetik alt yapısının belirteci olup, kronolojik yaşa bağlı olarak gelişmektedir,kaçınılmazdır. Dışsal yaşlanma ise sigara, aşırı alkol, kötü beslenme, güneş ışınları ve hava kirliliği gibi olumsuz çevresel faktörlere bağlı gelişir.Erken yaşlanma tanımı dışsal yaşlanmayı tarif eder ve bu tür yaşlanmanın %80'i ultraviyoleye (hava şartları ve güneş ışınları) bağlı olduğu bildirilmiştir. 

Fibroblastlar kollajen, elastin, retikülin fibrilleri ve yapısal proteoglikan ile glikoprotein salgılayan hücrelerdir.Böylece dermisin yapısını, dayanıklılık ve elastisitesini sağlayan fibroblastlar iyi bir cilt kalitesi için çok önemli rol oynarlar.İnsanlar hayat boyunca kendisini en fazla 50-100 kere yenileyebilen belirli sayıdaki fibroblast ile doğarlar. Yaşlanma sürecinde bu hücreler tembelleşir ve üretim kapasitelerinin devamı için tedavi ve uyarıya ihtiyaçları vardır. LPG Mobilift mekanik etkilerinin yanısıra fibroblastları aktive ederek cildin gençleşmesini sağlar. 

KAÇ SEANS UYGULANIR, SEANS SÜRESİ VE ARALIKLARI NELERDİR?
1.ve 2.Haftada 3 seans, 3.ve 4.haftada 2 seans şeklinde  10 seans  uygulanır. Her seans 30 dakika sürer. Cilt analizine göre paket sayısı arttırılabilir.

ETKİSİ NE ZAMAN BAŞLAR, SONUÇLAR KALICIMIDIR?
İlk seanslardan itibaren kişi yüz ve boyun bölgesindeki değişiklikleri farkeder. Cildin dermal yapısındaki düzelme, tedavi sonlandırıldıktan sonra bile 2 ay boyunca artarak devam eder. 10-20 seanslık lifting  kürünü takiben her ay 1 seans uygulandığında etkileri kalıcı olur.Unutmayalım ki tedavi bitse de yaşlılık süreci devam etmektedir. Yaşlanma sürecinin önüne geçebilmek için idame uygulamalar (ayda bir kez) gereklidir. 

BAŞKA UYGULAMALAR İLE BİRLİKTE KULLANILABİLİR Mİ?
Evet, cilt tipinize göre Hydrafacial ve Dermaroller ile kombinlenebilir.

KİMLERDE KULLANILMAMALIDIR?
LPG MobiLift  erkek ve kadınlarda her yaşta uygulanabilir ve son derece güvenlidir, herhangi bir komplikasyonu yoktur. Ancak enflamasyon, güneş yanığı, cilt enfeksiyonu ve hastalığı (herpes, psöriazis, egzema gibi) olanlarda, pıhtılaşmayı önleyici ilaç kullananlarda ve yeni yüz ameliyatı olmuş kişilerde kullanılmaz.