KALICI EPİLASYON İÇİN İLERİ DÜZEY TEKNOLOJİ

İstenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen tüm cilt tipindeki insanlar (koyu tenli, kumral insanların yanı sıra buğday ve sarışın olanlar) için mükemmel bir çözümdür.

 • Kalıcı epilasyon için geliştirilmiş ileri düzey bir teknolojidir.
 • Açık ten ve açık renk kıl tipleri de dahil olmak üzere, tüm cilt ve kıl tipleri için mükemmel bir çözümdür.
 • Tüm cilt ve kıl tipleri için daha konforlu ve acısız uygulama imkanı sağlar.
 • Sonsuz kullanım ömrü ve maksimum teknolojik etkinlik garanti altındadır.
 • Seanslar kolay ve yanık riski olmadan gerçekleşir.
 • Enerji dağılımının saniyede 1 ile 10 frekans arasında ayarlanabilmesi sayesinde, özellikle bacak ve sırt gibi geniş bölgelerdeki seans süreleri diğer metodlarla karşılaştırıldığında yarı yarıya düşer.
 • Geniş nokta atış çapı ile size sorunsuz, hızlı ve başarılı bir epilasyon uygulaması sunar.
 • Bayanlara Özel Epilasyon;

  Bikini, Tüm Bacak, Yarım Bacak, Yarım Kol, Tam Kol, Koltuk Altı, Kalça, Göbek, Göbek Çizgisi, Bel, Sırt, El veya Ayak üstü, Tüm Vücut,Tüm Vücut + Yarım Kol,TümVücut + Tam Kol

  Erkeklere Özel Epilasyon;

  Sırt, Omuz, Göğüs, El ve ayak üstü, Koltuk altı, Yarım bacak ve Tam kol

  Epilasyon yapılacak bölgede ki kıllara son 20 gün içerisinde cımbız ve ağda ile müdahale edilmemiş olması gerekir.Uygulama yapılacak alanda ki kıllara sarartma ya da boyama işlemleri yapılmamış olmalıdır. Epilasyon yapılacak bölge temiz olmalı, uygulama yapılacak bölgede makyaj olmamalıdır.Uygulama yaptıracak kişi güneş ya da solaryumdan bronzlaşmamış olmalıdır.Eğer kişi tüylerin uzunluğundan rahatsız oluyor ise, vücut bölgesinde ki tüyleri jilet veya makas ile, yüz bölgesini ise makas ile kısaltabilir.

  Epilasyon sonrası en az 2 gün güneş ışınına maruz kalınmamalıdır. Özellikle güneşli günlerde, yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu kullanılmasını tavsiye ederiz. Epilasyon uygulaması sonrası kişinin hassasiyetine bağlı olarak, 1 saat ile birkaç gün arasında kızarıklık olması normaldir. Bazı kişilerde ise uygulama yapılan bölgede hafif kızarıklık veya nadiren kabuklanma oluşabilir. Epilasyon uygulanan bölgede ki kıllar 10 gün içerisinde dökülür. Dökülmeyen kıllar için 15 gün sonra ücretsiz kontrol seansı yapılır. Bu süreden sonra yapılacak kontrol seansları kılın oluşum evresini etkileyip sonuç alınmasını engeller. Bu sebeple, belirli bir zaman geçtikten sonra tedavi süreci bozulmaması için kontrol seansına alamamaktayız. Epilasyon uygulamasından sonra ki bir hafta boyunca cildi tahriş edici uygulamalar (peeling, kese…) yapılmamalıdır.Her bir epilasyon seanslarında tüy oranınız %15 - %20 arası azalır. Epilasyon seanslarına sürekli devam ettiğinizde istediğiniz sonuca kısa sürede ulaşırsınız. İyi sonuç alabilmeniz için seans zamanlarını geçirmemeniz gerekir.

  Epilasyon uygulaması çok fazla bakım gerektiren bir uygulama değildir. Fakat seans aralıkları ve sonrasında size söylenenleri dikkatli şekilde uygulamanızı tavsiye ederiz. Çünkü size verilen tavsiyeler ile oluşabilecek komplikasyonlar minimum düzeye indirilir. Epilasyon uygulamasından hemen sonra cilt üzerinde hafif kızarıklık ve kabarıklık olması normal bir durumdur. Uygulama yapılmış bölgede güneş yanığına benzer hafif bir şişlik olabilir. Özellikle bu şişlik kıl kökleri etrafında gözükür. Çoğu kişide bu kızarıklık birkaç saat içerisinde geçmektedir. Çok enderde olsa bazı kişilerde bu durum bir iki gün sürebilmektedir. Uygulama sonrasında kişinin sosyal hayatını etkileyecek herhangi bir durum meydana gelmez. Uygulama sonrası oluşan kızarıklıktan rahatsız olursanız bundan kurtulmak için soğuk kompres uygulayabilirsiniz. Birkaç dakikalık buz kompresi sizi rahatlatacaktır.Doktorunuzun önereceği nemlendirici krem uygulaması ise cildin kendini yenilemesinde yardımcı olacaktır. Özellikle seans aralıklarında kullanılacak krem ile cilt bir sonra ki seansa kendini hazırlar. Çoğu kişide antibakteriyel krem gerekmiyor olsa bile epilasyon uygulanan bölgeye kullanılmasında bir sakınca yoktur. Epilasyon uygulamasından sonraki birkaç gün boyunca uygulama yapılan alana traş yapmaktan kaçınmak gerekir. Traş işlemine ancak uygulamadan 4 gün sonra başlanabilir. Fakat epilasyon seansları boyunca ağda, cımbız, ip gibi yöntemler kullanılmamalıdır.Uygulama yapılan bölgeyi temizlemek için hafif, içerisinde alkol olmayan ve cildi kurutmayan ürünler kullanmak gereklidir. Epilasyon sonrası kesinlikle güneş ışınlarına direkt olarak maruz kalınmamalıdır. Bronzlaşma ile derinin doğal rengi değişir. Epilasyon uygulaması yapılırken kıllanma olan bölgede ki deri üzerine epilasyon atışı yapılır. Deri ışınını çekerek kıl köküne ulaştırır. Ne kadar enerjinin emileceği ise derinin rengi tarafından belirlenir. Bronz ten normalden çok daha fazla epilasyon ışınını çeker. Bu nedenle uygulama yapılan bölgede yanma ya da lekelenme gerçekleşmesi büyük ihtimaldir. Yanma oluşmasını önlemek için epilasyon uygulamasında düşük dozaj kullanılır. Bu ise uygulamanın etkisini azaltarak kıl kökünün etkilenmesini önler.Uygulamadan 15 gün sonra yapılacak kontrol seansı ile kılların ve cildin epilasyona verdiği tepki gözlemlenir, seansta etkilenmeyen kıllara yeniden uygulama yapılır ve bir sonra ki seansınızın ne zaman yapılacağına karar verilir.